Sesja zdjęciowa na pustyni? W okolicach śląska?

 

Sesja zdjęciowa na pustyni jak to możliwe? zapytacie

Pustynia Błędowska!

 

Legenda mówi że Pustynia Błędowska powstała z piasku rozsypanego przez diabła, który chciał zasypać kopalnie ołowiu i srebra.

(źródło: www.pustyniabledowska.pl)

 

 

Model: Agnieszka

Z początkiem kwietnia wspólnie z Łukaszem, Maciejem i Agnieszką, wybraliśmy się na Pustynię Błędowską. Szukaliśmy tam fajnych miejsc do naszych idealnych kadrów. Plan był jasny, aby stworzyć zdjęcia promujące nową kolekcję Macieja Domańskiego, oraz film z backstage’u.

Za zdjęcia promocyjne odpowiedzialny był Łukasz Droździk, ja przygotowywałem film i w wolnych chwilach „popstrykałem” parę zdjęć. Podczas gdy my biegaliśmy z aparatami Maciej udzielał konsultacji i na bieżąco weryfikował efekty naszej pracy. W związku z tym feedback otrzymywaliśmy na bieżąco.

Modelka Agnieszka z agencji Charme de la Mode idealnie współpracowała od samego początku. Niewątpliwie pomogło bardzo jej doświadczenie z sesjami i pokazami mody.  

Pogoda jak na początek kwietnia zaskoczyła nas pozytywnie, w słońcu było ok. 28 stopni. Co czasami nie ułatwiało nam pracy, bo świeciło jak diabli! Każdy z nas uśmiech miał od ucha do ucha. Myśl o ciepłym piasku pod naszymi gołymi stopami była cudowna.

 

Jak robić zdjęcia pod słońce?

Słońce nie przygasało. Nie ułatwiało nam to zadania, w związku z tym musieliśmy użyć naszej „tajnej” broni. Z pomocą przyszła nam nasza ukochana blenda!

Blenda nie tylko umożliwia doświetlanie fotografowanych obiektów, ale także może posłużyć jako „pochłaniacz” promieni. Korzystając z faktu, że w naszej ekipie zawsze jedna osoba była wolna, to właśnie ona była naszym oświetleniowcem, tak zwanym człowiekiem od blendy 🙂

Ustawiając modelkę pod słońce, doświetlamy jej twarz, aby uzyskać efekt uwypuklenia, oraz by cokolwiek było widać :). Bezsprzecznie trzeba pilnować prawidłowo ustawionej ekspozycji, aby nie przepalić tła i jednocześnie dbać o to, by blenda skierowana była w odpowiednią stronę.

 

Sesja zdjęciowa

 

[FinalTilesGallery id=’7′]

 

Sesja video

Montując film, przede wszystkim chciałem poprzez połączenie muzyki i obrazu przenieść widza do świata słońca, piasku i nostalgii, by doświadczał emocji, których tak obecnie teraz wszyscy szukamy. Bardzo ważne jest, aby mieć w głowie wstępny zarys. Z pewnością pomoże to osiągnąć zamierzony cel. Wspomniany zarys, wymyśliłem parę dni wcześniej inspirując się usłyszaną muzyką, którą później wykorzystałem w clipie.

Modelka: cudowna Agnieszka 
Agencja: Charme de la Mode
Kreacje: Maciej Domański

 

Reasumując, wybierając się w tak wymagające miejsce jakim jest pustynia, warto albo pilnować tzw. złotych godzin. Jeszcze bardziej zaleca się, by mieć w zanadrzu pomocnika, który doświetli nam twarz modelki.

Kończąc zapraszam do galerii w której możecie zobaczyć więcej sesji zdjęciowych – tutaj

 

Sesja zdjęciowa Gliwice | Sesja zdjęciowa Zabrze | Sesja zdjęciowa Katowice | Sesja zdjęciowa Chorzów | Video ślubne | Video weselne | Kamerzysta Zabrze | Kamerzysta Gliwice | Kamerzysta Chorzów | Kamerzysta Katowice